KURTY A CENÍK

CENÍK PRONÁJMU KURTŮ, ZDĚNÉ A PŘETLAKOVÉ HALY

Ceník

Venkovní dvorce
antuka

Přetlaková hala
antuka

Zděná hala
umělý povrch

+420 723 209 666

členové Přetlaková hala

230,-Kč/hodina

členové Zděná hala

260,- Kč/hodina

nečlenové

290,- Kč Přetlaková hala
330,- Kč
Zděná hala

VENKOVNÍ DVORCE

Slovan Kladno disponuje 5 antukovými dvorci, které se nacházejí ve sportovním areálu naproti bývalým kladenským kasárnám. Dvorce přiléhají k parku Lapák, největší zalesněné ploše v katastru města. Všechny kurty jsou pronajímány (samozřejmě v době letní sezóny od dubna do září) za jednotnou cenu 120 Kč za hodinu na tel. 723209666 nebo přímo příchozím zájemcům podle situace na kurtech. Kurty našeho tenisového oddílu jsou rozděleny kabinami na 2 části – na kurty č. 1 – 3 a kurty č. 4 -5. Kurty č. 1 – 3, situované k Lapáku, využívají především amatérští hráči. Mezi kurty jsou nataženy sítě, zabraňující nepříjemnému průletu míčů. Kurty č. 4 – 5 jsou naopak využívány zejména k tréninkům registrovaných hráčů všech věkových kategorií. Všechny kurty jsou vybaveny dřevěnými lavičkami a obehnány 3m vysokým zeleným drátěným pletivem propleteným tmavě zelenými plachtami pro lepší viditelnost. Dvorce č. 4 a č. 5, byly v roce 1997, resp. 2006, zcela renovovány. Obnova zahrnovala, vedle spíše kosmetických úprav, především položení nového antukového povrchu. Kurty skvěle propouštějí vlhkost, nikdy nezůstávají po prudkém dešti zatopeny. Nad kurtem č. 5 byla na podzim r. 2000 poprvé na zimní část sezóny vztyčena přetlaková hala. Dvorce 1-3 byly rekonstruovány v létě roku 2010. I zde došlo ke kompletní výměně povrchu včetně podkladových vrstev. Dvorce byly vyspádovány a obehnány odvodňovacími kanálky včetně nových rozvodů vody. Mezi oběma skupinami kurtů jsou situovány kabiny se sociálním zařízením (sprchami, WC), společenskou místností a kanceláří správce. Ta funguje současně i jako bufet a bar, kde je možno objednat si něco malého k jídlu i pití. Přes léto stojí před kabinami pod přetaženou střechou 2 stoly s lavicemi, odkud lze pozorovat a zejména komentovat dění na kurtech č. 1 – 3. U zdi areálu byla v roce 2006 postavena chata, sloužící jako dílna a úložna nářadí, s pergolou a kolem všech kurtů osazeno dostatek laviček pro pohodlné sledování důležitých mačů ze všech úhlů pohledu.

ZDĚNÁ HALA

Zděná hala s umělým povrchem, starší z nich, byla postavena v r.1985. V roce 1997 byl položen nový umělohmotný koberec firmy Nisaplast z Jablonce nad Nisou. Halu osvětlují halogenové výbojky. Stabilní teplotu okolo 18°C zajišťují termostaticky řízená sálavá plynová tělesa u stropu haly. Zadní stěny pokrývají tmavě zelené plachty pro dobrou viditelnost a pro ztlumení odskoku míčů. Kladno tenis Kladno tenis Kladno tenis Do budovy haly se vchází přes vstupní místnost, odkud lze vejít přímo do haly a do šaten v přízemí nebo po dřevěných schodech vyběhnout do prvního patra. Hned nad schody lze z křesílek u oken do haly před klubovnou pozorovat dění v hale. V navazující klubovně (a současně i bufetu) příjemné prostředí vybízí k zakousnutí a popití něčeho dobrého, přičemž konzument se může též skrze velká okna výborně bavit soustředěným sportováním zoufalců dole na kurtě v hale. Pokud by snad pozorování znamenalo spíše duševní utrpení, lze se uklidinit šťoucháním koulí na kulečníkovém stole nebo se vrátit do přízemí, odhodit šat v šatnách a vrhnout se do sauničky pro 3 – 4 osoby. Bohužel, bazén není k dispozici, ale pro ochlazení výborně poslouží také sprchy v šatnách, pro méně otužilé vychlazené pivo v bufetu.

PŘETLAKOVÁ HALA

Druhá hala vyrostla na podzim r.2000. Jde o nafukovací přetlakovou halu firmy Techtex z Hostinného, která byla vztyčena nad antukovým venkovním dvorcem č.5. Do haly se vchází přes kabiny na venkovních dvorcích krátkým tunelem a otočnými dveřmi zabraňujícími ztrátě tlaku v hale. Aby bylo možné využívat i původně nevytápěné venkovní šatny, byly tyto dovybaveny elektrickými topnými tělesy, která zaručují teploučké prostředí i při mrazivém venkovním počasí. Hala samotná je pak vytápěna přímo vháněným vzduchem, jenž je ohříván na 18 – 20°C. Kurt v hale je udržován obdobně jako jakýkoliv jiný antukový kurt v letní sezóně.

Chcete si užít krásnou hru s dotykem přírody…

Navštivte nás

Sportovců 821, 272 04 Kladno

Zavolejte nám

+420 723 209 666

Napište nám

info@ltcslovan.cz

Projekty klubu na podporu sportovních a pohybových činností dětí a mládeže jsou

spolufinancovány prostřednictvím dotačních programů

Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.